Kamil Koç Çorum


Kamil Koç  Turizm Çorum

 

Kamil Koç  Turizm online biletlerinizi sitemizden online olarak   Kamil Koç Turizm Güvencesiyle alabilirsiniz.

Türkiye’nin Her Yerinden  444 05 62

Kamil Koç  Turizm Çorum

Otobüs biletlerinizi almadan Firma Fiyat ve Saati karşılaştırın Size en uygun firmayı seçin ve biletinizi hemen alın.

Kamil Koç Turizm Yaptığı bütün seferlerin biletlerini alabilirsiniz.

Çorum  gezilecek  gerleri  :

Çorum, tarım, hayvancılık, sanayi ve ticaret endüstrisinin çok gelişmiş olduğu bir şehirdir. Dünyanın en iyi leblebisi ve pirinçlerin şahı olan Osmancık pirinci, burada üretilir. Yurtdışı ülkelerinden oldukça talep edilen, kapari bitkisi yine Osmancık ta yetiştirilir.

İlk tunç çağlarına dayanan tarihçesiyle, Bizans İmparatorluğu, Danişmentliler, Anadolu Selçuklu devletleri gibi birçok medeniyetin buyruğu altına girmiştir. Hitit uygarlığının başkenti olan Hattuşa, şuan ki Çorum ilidir. Bundan dolayı birçok bilim adamları ve Evliya Çelebi gibi gezginciler tarafından ziyarette bulunulmuştur.

Çorum Gezilecek Yerler Tarihi Yerler

Alacahöyük, Boğazköy ve çorum müzeleri ve Hattuşa ören müzelerine ev sahipliği yapmaktadır. Bu sayede milli parklar statüsüne alınmıştır. Yazılıkaya tapınağı, Kral IV. Tuthaliya tarafından yapıldığı düşünülen tanrılar, tanrıçalar ve çocuklarını yansıtan kabartmalı ve oymalı kaya figürlerine sahiptir. iskilip ve Lâçin kapılı kaya mezarları, Behramşah medresesi, Demirşıh türbesi, Koyun baba türbesi, Evliya Çelebi türbesi, görülmesi gereken tarihi yerlerinden bazılarıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir